“ОЛИМПИЙН ОДОД” ТЭМЦЭЭН ОРХОН АЙМАГТ ГУРВАН ӨДӨР БОЛЖ ӨНДӨРЛӨЛӨӨ

2017-12-05  

Монгол Улсын хөдөлмөрийн баатар, “Эрдэнэт” үйлдвэрийн ерөнхий захирал, МҮОХ-ны ерөнхийлөгч, УИХ-ын гишүүн Шагдарын Отгонбилэг агсны нэрэмжит чөлөөт бөхийн өсвөр үе (2001 оноос хойш), залуучуудын (1996-2000 он) “Олимпийн одод” тэмцээн энэ сарын 2-4-нд Орхон аймагт боллоо.

Тэмцээнийг Орхон аймгийн ЗДТГ, “Эрдэнэт” үйлдвэр, "Хангарьд" спорт хороо, “Монгол XXI” сан, МЧБХ, Орхон аймгийн чөлөөт бөхийн холбоо хамтран зохион байгуулсан юм. 15 дахь жилдээ зохион байгуулагдсан уламжлалт тэмцээнд 35 байгууллагын 553 тамирчин өсвөр үеийн хөвгүүдийн 35, 38, 46, 54, 63, 76, 100, охидын 36, 40, 46, 52, 60, 70, залуучуудын эрэгтэйчүүдийн 50, 57, 61, 65, 74, 86, 97, 125, эмэгтэйчүүдийн 50, 53, 57, 62, 68, 75 гэсэн нийт 27 жинд өрсөлдөв. “Хангарьд” спортын ордонд гурван өдөр бөхийн спортоор амьсгалсан тэмцээн олон сонирхолтой, өрсөлдөөнтэй барилдаанаар дүүрэн болж өндөрлөлөө.

ТЭМЦЭЭНИЙ ДҮН
ӨСВӨР ҮЕ:

Хөвгүүдийн 35 кг: 

1. А.Отгонбилэг (ТСБТСДуС) 2. А.Анх-Эрдэнэ (Налайх, Мөнхийн хүчтэн) 3. П.Мөнх-Эрдэнэ (Хасу-Мегастарс), А.Мөнх-Эрдэнэ (Дорноговь) 

38 кг: 1. Ц.Баярсайхан (Налайх, “Голомт”) 2. Б.Мөнх-Эрдэнэ (ТСБТСДуС) 3. Б.Сумъяабээс (Хөвсгөл), Д.Уртнасан (Архангай)
46 кг: 1. Б.Цэндсайхан (Сонгинохайрхан дүүрэг) 2. Ш.Эрдэнэ-Очир (Орхон, Ирээдүйн одод) 3. С.Жигүүр (Дорноговь), Н.Цэнгүүнбаяр (Говийн бөх)
54 кг: 1. Э.Төгсжаргал (Хасу-Мегастарс) 2. Ж.Далайдорж (Баянхонгор) 3. Д.Төрбаяр (Женко), Б.Тодбаяр (Их шавь)
63 кг: 1. Б.Буд (Харгант цамхаг) 2. О.Сүлдхүү (Хасу-Мегастарс) 3. У.Эрдэнэбаяр (Орхон, Ирээдүйн одод), М.Баярбаатар (Аварга)
76 кг: 1. М.Тэмүүжин (Алдар) 2. Б.Мөнхдаваа (Сонгинохайрхан дүүрэг) 3. Ц.Баярсайхан (Орхон, Ирээдүйн одод), А.Мягмарсүрэн (Хангарьд)
100 кг: 1. Э.Батмагнай (Баянхонгор) 2. Н.Алтанбагана (ТСБТСДуС) 3. Ш.Отгонбаяр (Хэнтий), Т.Бөхчулуун (Хөх Эрчис)

Охидын 36 кг: 

1. Ч.Номин (Налайх, “Голомт”) 2. Д.Отгонням (Женко) 3. С.Бүжинлхам, Н.Алимаа (хоёул Говь-Алтай)

40 кг: 1. Б.Номун 2. Э.Буман-Аюуш (хоёул Баянхонгор) 3. П.Оюунбилэг (Алдар), Б.Хонгорзул (Архангай)
46 кг: 1. Д.Отгонжаргал (Женко) 2. Б.Энхзул (Чингэлтэй дүүрэг) 3. Ц.Халиун (Хангарьд), Г.Маналсүрэн (ТСБТСДуС)
52 кг: 1. Б.Оюунгэрэл (Архангай) 2. Б.Эрдэнэсувд (Женко) 3. А.Отгонзаяа (Хасу-Мегастарс), Ч.Отгонтуяа (Дорноговь)
60 кг: 1. Б.Хонгорзул (Баянхонгор) 2. Б.Марал (Женко) 3. М.Рэнцэнханд (Хангарьд), Т.Оюун-Эрдэнэ (ТСБТСДуС)
70 кг: 1. Д.Цогзолмаа (Говийн бөх) 2. Б.Оюунбагана (Архангай) 3. Б.Дэлгэрцэцэг (Баянзүрх дүүрэг), Д.Халиун (Хасу-Мегастарс)

ЗАЛУУЧУУД:

Эрэгтэйчүүдийн 50 кг: 

1. М.Батням (Сэлэнгэ) 2. А.Амарсайн 3. Л.Мөнхтөр (хоёул Мэргэд Хангай), Э.Жавхлантөгс (Хангарьд)

57 кг: 1. Н.Насанбуян (Хасу-Мегастарс) 2. Ц.Ганбаатар (Хангарьд) 3. М.Дүвчин (Хасу-Мегастарс), С.Батбаатар (Аварга)
61 кг: 1. Б.Тэлмэн (Мэргэд Хангай) 2. Б.Гүндсамбуу (Алдар) 3. Б.Алтангэрэл (Хөх Эрчис), Б.Ариунболд (ТСБТСДуС)
65 кг: 1. Г.Чойгажид (Женко) 2. Э.Бямбадорж 3. М.Нямбаяр (хоёул Баянхонгор), Г.Ханбүргэд (Алдар)
74 кг: 1. Э.Тэмүүлэн (Хасу-Мегастарс) 2. Ч.Гэндэняримпил 3. Б.Бямбадорж (хоёул Алдар), Х.Ванчигсүрэн (Хөх Эрчис)
86 кг: 1. З.Сумъяабазар (Хангарьд) 2. Ч.Өсөхбаяр (Хөх Эрчис) 3. Б.Билгүүн (Хасу-Мегастарс), Э.Сосорбарам (Ирээдүйн хүчтэн)
97 кг: 1. Ч.Алтангэрэл 2. Б.Одсүрэн (хоёул Мэргэд Хангай) 3. О.Бат-Эрдэнэ (Хасу-Мегастарс), М.Цогтгэрэл (Орхон, Ирээдүйн одод)
125 кг: 1. Д.Эрдэнэтулга (Мэргэд Хангай) 2. Б.Нямсамбуу (Харгант цамхаг) 3. Г.Амгалан (Мэргэд Хангай), Т.Мягмаржав (Женко)

Эмэгтэйчүүдийн 50 кг:

1. Н.Анударь (Чингэлтэй дүүрэг) 2. Б.Сэлэнгэ (Орхон, Ирээдүйн одод) 3. Э.Болор (ТСБТСДуС), Ц.Намуунцэцэг (Хасу-Мегастарс)

53 кг: 1. Б.Хулан (Хөх Эрчис) 2. А.Наранцацрал (Алдар) 3. Н.Мөнхзул (Хангарьд), О.Ванчигмаа (Женко)
57 кг: 1. Б.Халиунаа (Ирээдүйн одод) 2. П.Отгонбаяр (Женко) 3. Б.Дөлгөөн (Налайх, Мөнхийн хүчтэн), Б.Энхтүвшин (Чингэлтэй дүүрэг)
62 кг: 1. Д.Түмэнхүслэн (Женко) 2. Б.Сарнай (Налайх, Мөнхийн хүчтэн) 3. Б.Содбилэг (Орхон, Ирээдүйн одод), М.Эрдэнэдулам (Дорноговь)
68 кг: 1. Э.Даваанасан (Алдар) 2. Г.Пүрэвцэцэг (Хасу-Мегастарс) 3. А.Сүрэн (Хөх Эрчис), Д.Зулжаргал (Аварга)
76 кг: 1. Н.Загардулам (Хөх Эрчис) 2. Э.Түмэнхишиг (Женко) 3. Б.Ариунжаргал (Дархан-Уул), Г.Ариунжаргал (Алдар)

 

 

Эх сурвалж : МЧБХолбоо

 

Мэдээ уншаад таалагдсан бол Like дарна уу. Танд баярлалаа
Сайт таалагдаж байвал Like дарна уу. Танд баярлалаа
Сэтгэгдэл
АНХААРУУЛГА : Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд CONTROL.MN хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 77008912 утсаар хүлээн авна
Төстэй мэдээ
Шинэ мэдээ
Санал асуулга